top of page
Szukaj

SIR OBOLENSKY u nas!


SIR OBOLENSKY w Polsce!

Judy Ann Melchior zdecydowała się na wysłanie go do Polski


Przekazanie do Polski jednego ze swoich czołowych reproduktorów, syna Stakkato Gold, utytułowanego ogiera SIR OBOLENSKY, to decyzja Judy Ann Melchior, która nie waha się śmiało inwestować w polską hodowlę.


„W ostatnich latach obserwujemy dynamiczny rozwój księgi Zangersheide w Polscemówi Joanna Pawlik- przedstawicielka Zangersheide PolandSir Obolensky (Stakkato Gold x Cornet Obolensky) to doskonały ogier, bardzo cenny dla Stadniny Zangersheide. Obserwowaliśmy jego rozwój w Belgii, kiedy startował pod Christianem Ahlmannem. Cieszy się dużym uznaniem hodowców, jego potomstwo startowało w Lanaken podczas Mistrzostw Świata, a do tego reprezentuje on fantastyczne linie zarówno ze strony ojca Stakkato Gold, jak i matki First Cornet. Właścicielka Stadniny Zangersheide Judy Ann Melchior postanowiła zacieśnić współpracę z hodowcami w Polsce i zdecydowała się na wysłanie go na stacjonarny punkt. Ogier będzie przebywał u Państwa Pekańców w Stadninie Koni Kalników. Oczywiście hodowcy z całej Polski będą mogli w tym sezonie skorzystać ze stanówki świeżym nasieniem”.


Sir Obolensky dłuższy czas dosiadany był przez Christiana Ahlmanna, z którym doszedł do poziomu Grand Prix, a następnie wodzę przejęła Angelique Rüsen,razem stanęli na podium wysokiego Grand Prix w Darmstadt-Kranichstein (GER) 1.50m. Cenna krew Sir Obolensky’ego to Stakkato Gold, przez którego jest pół bratem dla pewnego zwycięzcy Zangersheide - Solid Gold Z – Mistrza Świata Młodych Koni z 2018 r.


Matka First Cornet po Cornet Obolensky na 6 sztuk potomstwa dała 4 uznane ogiery!!! - Celensky (Approved for: OS, SaThü, ZfdP), Coupie (Approved for: Old, OS, SaThü, Westf ), Sir Obolensky Z (Westf, Z) Sacramento Gold (Approved for: Westf) oraz 2 konie stratujące na poziomie 1.50m! (QUIT RIGHT , SIR OBOLENSKY).

Lista sukcesów rodziny żeńskiej jest bardzo długa, jest to ceniona linia hodowcy Jana Sprehe (DEU).

Sam SIR OBOLENSKY doszedł do najwyższego poziomu w bardzo młodym wieku, już jako 8-latek startował w konkursie 1.50 z Angelique Rüsen. Jako 3 -latek zachwycił komisję Westfalską w skokach luzem, gdzie prezentował bardzo duże możliwości, niesamowitą pracę zadu i zrównoważenie mentalne. Zakupiony dla Stadniny Zangersheide stał się cenionym reproduktorem. Wybierany był również dość często przez polskich hodowców, jego syn – Sequin Z-doceniony przez międzynarodową komisję podczas prestiżowego przeglądu młodych koni w skokach luzem Subcarpathia Top Horses 2020 zdobył tytuł V-ce Championa. Również potomstwo SIR OBOLENSKY’EGO brało już udział w Mistrzostwach Świata Młodych koni w Lanaken, gdzie prezentowało doskonałą formę.


SIR OBOLENSKY stacjonował będzie w Pekaniec Sport Horses – Stadnina Koni Kalników, gdzie będzie można skorzystać ze stanówki świeżym nasieniem tego doskonałego ogiera. Koń przebywał będzie w Polsce tylko w tym sezonie!


Zapraszamy hodowców do skorzystania ze stanówki SIR OBOLENSKY’M


Szczegóły:

fb: pekaniecsporthorses


Comments


bottom of page