top of page
Szukaj

Ogier Leonardo Da Vinci JPP (Classe HS x Im Special de Muze) na Mistrzostwach Świata w Lanaken!!!


Fenomenalny Leonardo Da Vinci JPP ze swoim jeźdźcem Józefem Pekańcem zaliczył doskonały start podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken, czym wzbudził zachwyt publiczności!

Leonardo po raz kolejny wykazał się swoim wybitnym talentem skoczka! Oddawał skoki mocne, soczyste zostawiając sobie spory zapas, gdzie większość przeszkód w randze mistrzowskiej liczyła 1.40m!, a oksery przerażały imponującą rozpiętością.


Leonardo nie miał wręcz sobie równych, skrót po podwójnym szeregu nie był możliwy do wykonania z powodu zbyt późnego powrotu jeźdźca w siodło. Niemniej jednak po pierwszej fazie Leonardo odnotował najlepszy czas. A ostatecznie ukończył konkurs wśród 270 najlepszych na świecie 6-cio latków w pierwszej pięćdziesiątce! Walka o finał była możliwa! Napłynęło mnóstwo gratulacji i ofert! Koń wzbudził zachwyt.


Nasze szczęście i nadzieje były nieopisane! Nie liczyliśmy na taki obrót spraw. Byliśmy przekonani, co do wartości konia, jednak Mistrzostwa Świata to było coś niepojętego. Film zupełnie nie oddaje wielkości i trudności tego parkuru, szczególnie wielkiej, że miał go pokonać koń 6-cio letni! Silna galopada, duże tempo, większe odległości między przeszkodami, co zachęcało do mocnej i odważnej jazdy!

Szok, euforia i niedowierzanie te emocje towarzyszyły nam po pierwszym półfinale. Leonardo stał się gwiazdą i faworytem polskiej ekipy. Duże skupienie towarzyszyło nam drugiego dnia, było o co walczyć. Leonardo był w dobrej kondycji. Po skoczeniu kilku pierwszych przeszkód na okserze rolofsena nagle zobaczyliśmy skok z bardzo bliskiego odbicia, wręcz pionowo do góry i konia wraz z jeźdźcem na wysokości ponad 2 metrów. Po czym po chwili ujrzeliśmy rezygnację jeźdźca, który nie mógł dokończyć parkuru. Co za pech! Szybko okazało się, że z powodu nagłego pionowego wyskoku jeźdźcowi wypięło się puślisko z maszynki, co spowodowało trudności z utrzymaniem się w siodle.


Przyjęliśmy to zupełnie spokojnie, tak miało być. To dla nas wielki zaszczyt, że mogliśmy brać udział w tym konkursie wraz z Leonem! To doskonały koń i wybitny sportowiec. Wracamy z tego konkursu mega dumni z Leona!!!

A wraz z nami cała Polska!!!

Leon (Leonardo) jesteś najlepszy!!!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page