top of page
Szukaj

KWPN Stallion Show 2020To już kolejny raz, kiedy odwiedzamy wielki KWPN Stallion Show, emocje są nieocenione.

Za każdym razem zdumiewam się, że impreza hodowlana, która w Polsce skupia niewielką grupę pasjonatów, w KWPN jest prawdziwym Show, na który brakuje biletów. Atmosfera tego miejsca jest oszałamiająca: doskonałe ogiery, piękne jak porcelanowe laleczki, a na dodatek spektakularne w ruchu i skoku. Zadbano o każdy szczegół: lśniące sierści, uplecione misternie grzywy, kopyta- fachowa robota. Najbardziej zdumiewa organizacja obsługi, każdego roku ta sama ekipa obsługuje korytarz dla koni, tam, jak w mrowisku, każdy wie, co ma robić, gdzie stać, kiedy puszczać, kiedy zatrzymywać. Żadnej chaotyczności.

Jest to naprawdę wielki świat hodowlany, dosłownie i w przenośni.

W tym roku stawka ogierów była mocna, wyraźnie i spektakularnie zaznaczyły się konie po Cornecie Oboleńskim prezentując szczególnie świetna technikę zadu i moc. Tendencją inwestycyjną KWPN są ogiery po AGANIX DU SEIGNEUR . Polska może się poszczycić wyhodowaniem ogiera Amoretto Red Wine, który zakwalifikował się na test.

Wielkie i spektakularne targi, które skupiają hodowców z całego świata są doskonałym przeglądem współczesnych tendencji hodowlanych, gustów i zapatrywań.

Po pokazie młodych koni w korytarzu wybierane są ogiery premiowane. Następnie można obejrzeć zeszłoroczne młode ogiery w pierwszym konkursie, w każdym kolejnym na wyższych przeszkodach konkurują 5- letnie, 6– letnie, 7– letnie oraz w konkursie Grand Prix 150 cm najlepsze ogiery KWPN. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest organizacja konkursów tylko dla ogierów KWPN daje to okazję do porównania między sobą całej palety ogierów, które startują w tych samych warunkach i w tym samym czasie.

W roku 2019 mieliśmy wspaniałą możliwość zakupu ogiera Leonardo da Vinci JPP, który prezentował bardzo dobry styl skoku, elastyczność grzbietu, dobry okrągły galop, zachęcamy do stanówki w roku 2020. :)

Comments


bottom of page