top of page
Szukaj

Cooperation with Stal Hendrix


Współpraca ze Stal Hendrix jest wielką szansą dla Pekaniec Sport Horses oraz dla całej hodowli koni sportowych w południowo-wschodniej Polsce.

Pomysłodawcą tej inicjatywy jest Paul Hendrix, znany na świecie holenderski hodowca koni sportowych. Człowiek wielkiej klasy i o otwartym spojrzeniu na świat. To on zainicjował New Breeding Company. Docenił nasze polskie spojrzenie na hodowlę koni i nie zlekceważył dwustuletniego dorobku, wchodząc z nami w kooperacje hodowlaną.

Jest to przełomowa chwila, bo dziś polska hodowla koni sportowych ma szanse scalić się z hodowlą holenderską. Nie zaznaczamy przy tym granic wyboru. Pozwalamy sobie na kooperację, wymianę doświadczeń, wymianę materiału genetycznego, sprzedaż koni.

Dzięki tej inicjatywie polscy hodowcy mają dostęp do świeżego nasienia ogierów Stal Hendrix, które stacjonują w Kalnikowie, a jeźdźcy do zakupu młodych utalentowanych koni Stal Hendrix w Pekaniec Sport Horses – Kalników. Jest to oferta skierowana również dla klientów z Ukrainy.

Pierwszym krokiem do tego jest odchów jego koni w naszej stadninie oraz udostępnienie nam ogiera do krycia.

Właśnie dziś dokonaliśmy przeglądu młodych koni Stal Hendrix w Kalnikowie, dziękujemy Paul Hendrix za odwiedzenie naszej stadniny i miło spędzony czas.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page